Kategoriler
Sepetim
TÜM TÜRKİYE'YE HIZLI KARGO İMKANI! 1000TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA🎁

Duvar Dekoru

Duvar Dekoru

Duvar Dekorasyon Ürünleri

Evlerin, iş yerlerinin, restoranların ve daha birçok mekanın dekorasyonunu tamamlamak için duvar aksesuarları sıklıkla tercih ediliyor. Duvar dekorasyon ürünleri yalnızca tablolarla sınırlı kalmayıp çiçeklik, duvar rafı, fotoğraf panosu, dünya haritası, hayvan figürleri gibi çok çeşitli alternatiflerle modern, retro, minimalist ve diğer tüm dekorasyon tarzlarını tamamlayıcı rol oynuyor. Farklı tarzları yansıtan çok sayıdaki ahşap metal duvar dekorasyon ürünleri dışında, el yapımı ve makrome modeller de duvar için dekoratif ürünler arasında yer alıyor.


Mutfaklar Ve Salonlar Ahşabın Doğal Güzelliği İle Buluşuyor

Mutfak ve salon duvar dekorasyon ürünleri içinde ahşap malzeme kullanımı oldukça fazla. Metalin yanı sıra ahşap malzeme kullanılarak üretilen kuş figürlü dekorasyon ürünleri de bulunuyor. 3 mm kalınlığındaki mdf ahşap malzeme kullanılarak oluşturulan modeller genelde farklı şekillerde uçan 3 ya da 4 adet kuştan içeren set şeklinde oluyor. Kuşların boyutları 20 ile 25 cm arasında değişiyor. Birbirinden bağımsız olan kuşlar kullanıcının zevkine göre duvara yerleştirilebiliyor. Ayrıca kendinden yapışkanlı ahşap modeller de bulunuyor. Bağımsız kuşlar yerine dal üzerinde kuş figürleri tercih edenler için yine ahşap malzemeden meydana gelen kendinden yapışkanlı alternatif ürünler sunuluyor.


Çiçeklerini ahşabın güzelliği ile birleştirerek duvarında görmek isteyenler için duvar rafı şeklinde ahşap saksılık modelleri sunuluyor. Genellikle 3 adet saksı rafı bulunan ve saksı kısımları demonte gelen bu ürünlerin kurulumu oldukça kolay oluyor. Uzun ve dar dikdörtgen şeklinde tasarlanan modeller özellikle yer darlığı yaşanan ortamlar için oldukça kullanışlı. Panjurlu pencere şeklindeki ahşap saksılık çeşitleri kaliteli mdf ahşaptan üretildiğinden uzun ömürlü ve dayanıklı oluyor. Bu modelleri diğerlerinden ayıran özelliği boyasız olarak gönderiliyor olması. Kullanıcılar su bazlı akrilik boya kullanarak ürünleri kendi zevklerine göre diledikleri şekilde renklendirebiliyorlar. Mdf malzemesi sayesinde boya emilmiyor ve yüzeyde kalabiliyor. Bebek odası ve ev duvar dekorasyon ürünleri olarak sıkça tercih edilen benzer modellerde ahşap malzeme kullanılmakla birlikte beyaz, mavi ve pembe renk seçenekleri bulunuyor. 12 mm kalınlığında mdf ahşap kullanılan ürünler su bazlı boya ile renklendiriliyor. Ahşap panjurlu pencere figürlü dekoratif ürünlerin 105x80 cm ve 70x65 cm gibi ebatları bulunuyor.


Ahşap Ve Metal Raf Seçenekleri

Ahşap raflı ve telli fotoğraf askısı çeşitleri ahşabın güzelliğini metalin modern görünümüyle birleştiriyor. Duvar dekorasyon çerçeveleri arasında en çok kullanılanlardan biri olan bu ürünlerin dış çerçeveleri ahşap olup, metal raflarına renkli mandallar kullanılarak fotoğraf ya da küçük kağıtlar asılabiliyor. Ayrıca klasik telli panolardan farklı olarak 3 metre uzunluğunda led ışık da içeren ürünler mekanlara ışıltı katıyor. Doğal ahşap renginin yanı sıra beyaz renkte çerçeveli modeller de bulunuyor. Doğal ahşap renginde desen ve budak farklılıkları oluşabiliyor. Ürünlerin 60x48 cm ve 56x39 cm gibi boyut seçenekleri bulunuyor olup raf derinlikleri hepsinde 7 cm oluyor. Mandallar da büyük boyutlu ürünlerde 5 adet, küçük boyutlu ürünlerde 4 adet olacak şekilde ürünlerin yanında aksesuar olarak sunuluyor.

Duvar dekorasyon rafları arasında dekoratif ahşap şaraplık modelleri dikkat çekiyor. 60x48 cm, 60x50 cm, 80x48 cm gibi boyutları bulunan modellerde raf derinlikleri 7 cm, 10 cm ya da 11 cm olabiliyor. 5, 6 ya da 8 kadeh kapasiteleri bulunan ürünlerde raflara şaraplar konulurken, kadehler aşağı dönük olacak şekilde alt tarafa yerleştiriliyor. Ayrıca kadeh yerleştirme kısmı bulunmayan, yalnızca şarap şişelerinin yerleştirilebildiği modeller de seçenekler arasında yer alıyor.


Ahşaptan Vazgeçemeyenler İçin Diğer Alternatifler

Ahşap malzemeden üretilen altıgen şeklindeki duvar rafları daha çok 3'lü set şeklinde sunuluyor. 3’lü setlerde ürünler büyük, orta ve küçük boy olacak şekilde ayarlanıyor. Kenar uzunlukları ürüne göre değişiklik göstermekle birlikte derinlikleri genel olarak 9 cm oluyor. Ayrıca 5’li setler ve tekli ürünler de tercih edilebiliyor. Dileyen kullanıcılar arka tarafı kapalı ve renklendirilmiş olan modelleri tercih edebiliyor. Bu ürünlerin mavi, pembe ve sarı renk seçenekleri sunuluyor. 3 metre uzunluğunda led ışık içeren modeller de ayrı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Ev şeklinde ve ahşap malzemeden meydana gelen anahtarlık modelleri ev duvar dekorasyon modelleri arasında yer alan bir başka kategori. Evdeki anahtarların muhafazasını görsel şıklıkla sağlayan ürünlerde 30x18 cm, 23x20 cm, 27x21 cm gibi boyut seçenekleri bulunuyor. Kendi dilediği renk kombinasyonunu yaratmak isteyen kullanıcılar boyanabilir ahşap ürünleri tercih edebiliyor ve natürel ya da akrilik boya kullanarak renklendirme yapabiliyor.

Genellikle aile ya da mutfak kurallarının yer aldığı eğlenceli tablolar 3 mm ya da 5 mm kalınlığında mdf ahşap malzemeden meydana geliyor. Arka taraflarındaki çift taraflı bantlar sayesinde duvara kolaylıkla monte edilebiliyor. Yazılar mdf plakalar üzerine UV baskı makinesi ile basılarak hazırlanıyor. 30x20 cm ve 60x30 cm gibi değişik boyutlarda olabilen ürünlerin temizliğinin mutlaka kuru bir bezle yapılması önem taşıyor.


El Emeği İle Harmanlanan Duvar Dekoratif Ürünleri

İç duvar dekorasyonları haricinde dış mekanlarda da kullanılabilecek olan ahşap çiçeklik modelleri, içlerine konan çiçeklerle bulundukları ortama doğanın renklerini taşıyor. 35x15 cm boyutlarıyla ve eskitme ceviz rengiyle şık görünüme sahip ürünler el işçiliği ile özenilerek imal ediliyor. Duvara iple asılabilen ürünlerde kesinlikle kanserojen madde bulunmayıp, 1. sınıf malzeme kullanılıyor. Üretim sırasında canlılara zarar verilmemesi konusunda son derece hassas davranılıyor ve ömrünü tamamlamış kuru ağaçlar dışında hiçbir ağaç kullanılmıyor.

Retro görünümleriyle farklılık yaratan duvar rafları kitaplık ya da çiçeklik olarak kullanım alanı bulabiliyor. Yukarıdan ince bir iple asılan modeller retro ile modern çizgileri bir araya getiriyor. 3 gözlü ve halatlı modeller genellikle 100 cm yüksekliğinde olurken derinlikleri ise değişiklik gösteriyor. Tamamen el emeği ile çam ağacından üretilen ürünlerde organik ahşap koruyucu kullanılıyor. Koyu ceviz ve ceviz renk seçeneklerinin yanı sıra natürel renksiz ürünler de sunuluyor.

Hem duvar hem de tavan aksesuarı olarak kullanılabilen ve eski bir Kızılderili inanışına göre kabus görmeyi engellediğine inanılan rüya kapanı modelleri tamamen el emeği ile üretiliyor. Kötü düşünceleri uzaklaştırıp iyi düşüncelerle dolmayı sağladığı şeklinde batıl bir inanca konu olan bu dekoratif ürünlerde, 2 adet halka olabildiği gibi, 1 adet büyük halkanın yanında birkaç tane küçük halka da bulunabiliyor. Kuş tüyleri ile tamamlanmış olan modeller göz kamaştırıcı etnik bir hava yaratıyor. Bazı ürünlerde led ışık da kullanılarak görsel bir şölen yaratılıyor. Halka çapları 11 cm ve 16 cm gibi değişik boyutlarda olabiliyor. Siyah, beyaz, lacivert, pembe ve daha birçok renk seçeneği bulunuyor.


El Emeği İle Otantik Dokunuşlar

Duvar dekorasyon malzemeleri kullanırken otantik bir hava yakalamak isteyenler için ahşap kuş yuvası modelleri bire bir. El yapımı olan ve içinde kuşların yuva yapabileceği boyutta boşluk bulunan ürünler genelde balkonlarda duvar ya da tavan süsü olarak tercih ediliyor. 22x19 cm, 18x14 cm, 12x10 cm gibi çeşitli boyutları bulunuyor. Ürünler doğal ahşap renginde olabildiği gibi renklendirilmiş de olabiliyor. Ayrıca kullanıcıların kendi zevkine göre renklendirmesi için ayrılmış modeller de bulunabiliyor.

Dokuma veya örgü yerine düğümleme tekniklerinin kullanıldığı ve büyük el emeği ile yapılan makrome ürünler bulundukları ortama otantik bir hava katıyor. %100 pamuk makrome ipi kullanılarak hazırlanan gökkuşağı modelleri her tür dekorasyona canlılık katıyor. Saksılık şeklinde tasarlanan modellerin yükseklikleri 50 cm ile 100 cm arasında değişiyor. Rafla bir arada yer alan makrome saksılık modelleri de bulunuyor. Doğal görünümleriyle ortama ferahlık katan ürünler beyaz, sarı, kahverengi ve siyah gibi değişik renklerde olabiliyor. Makrome dekoratif süsler arasında “Evimize hoş geldiniz” yazılı modeller sıkça tercih ediliyor ve isteğe göre hem duvarlara hem de kapılara şık bir görüntü katabiliyor. El yapımı ürünlerin yazı kısmı ahşap malzemeden meydana geliyor. Ayrıca iç kısmında isim yazılı olan modeller çocuk odalarını süslemek için tercih edilebiliyor. Ucunda nazar boncuğu bulunan makrome ürünler de ayrı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.


Duvar Dekorasyonunda Alternatif Seçenekler

Ev dekorasyon ürünleri duvar kağıtları ile tamamlanabiliyor. 3 boyutlu duvar kağıdı çeşitleri değişik desenlerde olabiliyor. Kullanıcılar doğa ve gökyüzü temalı ürünlerin yanı sıra sade modelleri de tercih edebiliyor. Fırça ya da rulo yardımıyla duvara yapıştırılan bu dekoratif ürünlerin kullanılacağı yüzeyin pürüzsüz olması önem taşıyor. Ayrıca silinebilen kumaş malzemenin kullanıldığı duvar kağıdı modelleri de bulunuyor. Duvar dekorasyon kaplamaları arasında duvar paneli modelleri bulundukları ortama oldukça şık bir görünüm katıyor. Panel ebatları ürüne göre değişiklik gösteriyor olmakla birlikte genellikle 10 tanesi ya da 20 tanesi 5 m2 boyutunda olacak şekilde tasarlanıyor. Beyaz, kahverengi, gri ve altın gibi renk seçeneklerinin yanı sıra tuğla desenli, elmas desenli ya da taş görünümlü modeller de bulunabiliyor.

Duvar aynası dekorasyon ürünleri arasında ortama ferahlık katması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Tekli olabildiği gibi set halinde de bulunabilen aynalar değişik boyutlarda tasarlanıyor. 120x40x2,2 cm, 120x30x2 cm, 110x45x1.4 cm gibi genel boyutlu ürünlerin yanı sıra, daha küçük boyutlardaki aynalardan oluşan set şeklinde modeller de mevcut. Ürünlerin bazıları tercihe göre hem dikey hem de yatay şekilde kullanılabiliyor. Rodaj işleminden geçirilen aynaların kenarları keskin yapıda olmuyor. Kenarlarında kanal kesimi bulunan ürünler farklı ışık kırılmaları ve yansıtmaları sayesinde ortamlara ışıltılı, estetik ve kristal bir hava katıyor. Ekolojik flotal-E aynası olan ürünler yüksek atmosferik neme karşı dayanıklı yapıda oluyor.

Eğitim öğretim kurumlarında sıklıkla kullanılan posterler çocuk odalarını dekora ederken de tercih edilebiliyor. Bu tür posterler eğitici nitelikte olup her birinin ayrı bir teması bulunuyor ve ilgili konuyu çocuklara görsel olarak hatırlatma amacı taşıyor. Güneş sistemi, matematik formülleri, ünlü matematikçilerin fotoğrafları ve isimleri, tarihte yaşamış padişahların fotoğrafları ve isimleri, iskelet sistemi, doğal afetler, Türkiye’deki bölgelerin önemli özellikleri, Roma rakamları ve bunlara benzer birçok konuda posterler bulunabiliyor. Çocukların yaşlarına göre bu posterler duvarlarını dekore etme amaçlı olarak kullanılırken eğitimlerini de destekleyici rol oynuyor. Ayrıca İngilizce eğitimini destekleyici posterler de mevcut. Eğitim amaçlı olmayıp yalnızca görsel olarak dekoru tamamlamak için kullanılabilecek eğlenceli posterler de bulunuyor. Arka kısmı yapışkanlı olan bu ürünler her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanabiliyor ve rahatça temizlenebiliyor. Genellikle dikdörtgen şeklinde olmakla birlikte boyutları ürüne göre farklılık gösteriyor. Bunların dışında eğitim öğretim kurumlarında sınıf isimlerini belirtirken görselliği ön planda tutanlar için üzerinde sınıf isimleri bulunan poster modelleri de bulunuyor. Bu ürünler de yine dekoru tamamlayıcı nitelikte oluyor.

Siz de dekorasyonunuzu şık duvar aksesuarları ile tamamlamak istiyorsanız, ülkemizde ve dünyada önde gelen markaların Karaoğlu Reklam'ın avantajlı fiyatlarıyla buluşan geniş ürün yelpazelerini inceleyebilir, zevkinize uygun modelleri hemen satın alabilirsiniz. Karaoğlu Reklam'da satın alabileceğiniz duvar dekorasyon ürünleriyle, aklınızdaki duvar dekorasyonu fikirlerini kolaylıkla uygulayabilirsiniz.


Duvar Dekorasyonu Nasıl Nasıl Yapılır?

Duvar dekorasyonu yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta; mekanın büyüklüğü ve zemin rengidir. Uygun renge boyanan zeminin aydınlık bir görünüm yansıtmasına özen gösterilmesi gerekir. Yoğun ışık alan iç mekanlarda kullanılan koyu renk boyalar ve duvar kağıtları da etkili olabilir. Bunun yanı sıra zeminin rengini vurgulayan etkili bir aydınlatma da aynı işlevi görebilir. Dekoru yapılan iç mekanın tarzına uygun tasarımlar seçerek ortamın ambiyansını değiştirebilirsiniz. Yatak odanız için loş ışıklar ve estetik tasarımlar, mutfak için renkli çiçeklerle bezenen işlevsel raflar kullanarak duvar dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.


Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Şık bir duvar dekorasyonu için öncelikle odanın genel havasına uygun renkte ya da duvar kağıdı kaplanarak bütünlük sağlanır. Belirli bir konsept ve renk bütünlüğü içerisinde hareket edilerek gözü yormayan şık dokunuşlar eklenir. Kimi zaman duvarın büyüklüğü ile orantılı uygun bir saat modeli ve yalnızca birkaç sticker dahi göze hitap edebilir. Eğlenceli ve dikkat çekici şekilde dekore etmek istediğiniz alanlarda LED aydınlatmalı tablo ya da raflar kullanarak uygun biblo çeşitleri ile destekleyebilirsiniz. Asimetrik ya da labirent tasarımlı birkaç raf barındıran kitaplıklar ile son derece şık duvara sahip olabilirsiniz. Boş, renksiz, göze çarpan duvarlarınız için farklı tasarımlar ve şık raflardan yararlanabilirsiniz.


Duvar Dekorasyon Ürünleri Renk Seçenekleri Nelerdir?

Siyah ya da beyaz mobilyaları son derece şık gösterebilen bordo duvar dekorasyon ürünleri labirent raf modelleri üzerinde göz alıcı şekilde sergilenebilir. Her ortama uyum sağlayan ve beyaz zemin üzerinde harikalar yaratan siyah duvar dekorasyon ürünleri ile gold renk ürünleri bir arada değerlendirebilirsiniz. Ayrıca daima aydınlık bir ambiyans yaratmak istiyorsanız beyaz duvar dekorasyon ürünleri ile de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayede hayalini kurduğunuz dikkat çekici ve ferahlatıcı duvar dekorasyonuna kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.

Celcelutiye İsm-i Azam Duvar Dekoru40 x 40 cm ebat6 mm Çift Renk Ahşap MDF Celcelutiye İsm-i Azam Duası Nedir?Cebrail’in (as), Peygamber Efendimize zımni vahiy olarak getirdiği bir dua rivayet ediliyor. Cebrail (as), bu duanın adının Bedi (Celcelutiye) olduğunu söylüyor. Bu duanın içinde A..
350,00TL
Çerçeveli Dini Nikah BelgesiDini Nikâhınızdan bir hatıra kalması için düzenlenmiş bu muhteşem ürüne yeni evlenecek ve daha öncede evlenmiş çiftlerde hemen sipariş vererek sahip olabilir ve evlerinin duvarında bu özel günün belgesini muuhteşem tasarım çerçevesi ile süslendirebilir.Belge A4 Boyutundan..
200,00TL
Kâbe-i Muazzama Duvar Dekoru42×40 cm ebat6mm Ahşap MDF Kâbe-i Muazzama Nedir?Kâbe (Arapça: الكعبة المشرفة, Kâbe-i Şerif, Kâbe-i Muazzama veya Beyt-i Atik), Mekke’de Mescid-i Harâm’da yer alan ve İslâm dininde en kutsal sayılan kübik yapıdır. İsl..
300,00TL
Kapı Üstü Depremden Koruma DuasıYâ Mâlikel Mülk, El Mülkü Lillâh - "Ey Mülkün Tek Sahibi, Mülk Allah'ındır." Kim bu duayı giriş kapısına asarsa Allah'ın izni ile Deprem anında Melekler O Evi Sallamazlar. Birçok alim ve hocanın görüşüne ve söylemine göre tabi ki En iyisini Allah bilir ama söylemler b..
120,00TL
Mühr-ü Şerif Duvar DekoruMühr-ü Şerîf, Peygamber Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem)in sırtında, iki kürek kemiği arasında bulunan ve vefatıyla birlikte kaybolan mucizevi nübüvvet mührüdür. Ürün Ebatı : 50 x 50 cm6mm Kalınlığında ahşap MDFTek Çivi ile Duvara Rahatça Asabilirsiniz...
300,00TL
Öğretmenler Günü Hediyelik Ahşap TabloSizde Bu Kutsal Mesleğin Neferleri Olan Öğretmenlerimize Hemen Bu Muhteşem Hediyeyi Alarak Onlara Olan Saygınızı ve Sevginizi Bu Özel Günlerde Bu Muhteşem Hediye ile Anlatabilirsiniz.Ürün Ebatı: 33×45 cm Siyah Boyalı Ahşap ÇerçeveÇerçeve İç Ürün: zemin 3mm ahşap..
300,00TL
Selçuklu Motif Zeminli Türk Bayrağı TabloSelçuklu Motifleriyle Süslenen Zeminin üzerinde Ayyıldızımızı işleyerek Anadolu’da ki Türk Tarihini harmanlayıp duvarlarınızı süsleyecek muhteşem bir tablo tasarladık ve siz değerli müşterilerimize sunduk.Ürün Ebatı – 70×42 cm’dirÜrün 6mm Ahşap MDF’den Üretil..
500,00TL
Türk Devletleri Teşkilatı Logolu Ahşap Duvar DekoruTürkiye Yüzyılı‘nın en büyük adımlarından olan Turan yolunda kurulan Türk Devletleri Teşkilatı; Birliğimizin ve Gücümüzün Temsili olan Gurur Kaynağımız Olan Bu Kuruluşun Anısına Bizlerde Sizler için Bu Muhteşem Duvar Dekorunu Tasarladık. Evleri..
250,00TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)